Порятунок життя

Вже три роки Україна перебуває у кризі на фоні затяжного конфлікту та активних бойових дій уздовж лінії зіткнення. 3 мільйони людей Східної України опинились заручниками обставин, бо вже три роки люди не мають необхідного для збереження життя. Було підраховано, що на Сході України 2 мільйони людей потребують медичної допомоги, але не можуть її отримати, оскільки не мають коштів, щоб сплатити за послуги.

Великий відсоток постраждалого населення є за межею бідності, це люди, що не мають доступу до базових речей, не можуть забезпечити собі елементарне проживання. Відсутність медикаментів, доступу до електроенергії, питної води, пального та транспорту обмежує і доступ до належного медичного лікування, люди навіть не отримують первинної медичної допомоги. А в тих клініках, які ще лишились, медичне та діагностичне обладнання застаріле або не працює. Також варто згадати, що люди котрі проживають в безпосередній близькості до лінії розмежування, зазвичай, не мають доступу і до медикаментів, так як аптеки працюють тільки у районних центрах а також в них відсутні препарати.

Саме тому мобільні клініки – це єдине джерело медичних послуг для вразливого населення, що мешкає на лінії розмежування. Відвідуючи найбільш наближені до лінії зіткнення населені пункти, здійснюючи щонайменше чотири виїзди на тиждень у цільові райони, мобільні клініки заповнюють прогалини у наданні необхідних кваліфікованих медичних послуг та медикаментів, а також у лікуванні і перенаправленні хворих у медичні заклади другого рівня та у спеціалізовані клініки.

Донецька обласна благодійна організація «Грецький медичний фонд «Гіппократи» має п’ятнадцятирічний досвід виконання проектів медичних мобільних клінік на території Донецької області і співпрацювала з такими жертводавцями як Всесвітня організація охорони здоров’я, Центральний фонд реагування на надзвичайні ситуації та Міністерство з питань міжнародного розвитку Великої Британії. А минулого року в рамках Акції «Папа для України» Грецький медичний фонд «Гіпократи» реалізовував проект, що був спрямований зробити доступними якісні і кваліфіковані медичні послуги для ВПО внутрішньо-переміщених осіб, які були змушені залишити власні домівки, шукаючи безпечніше житло.

За час проекту з 01.02.2017 по 30.06.2017, понад 22798 людей отримали медичну допомогу, що охопила Нікольський, Волноваський, Мар’їнський райони і безпосередньо місто Маріуполь, в загальній складності близько 60 населених пунктів. Під час діагностування хворих були виявлені такі патології як: Рак (близько 24 випадків), діагностовано цукровий діабет (75 випадків), гострий інфаркт міокарда (2 випадків), пневмонія (14 випадків), гіпотиреоз (50 випадків) і т. д. 

Спільна праця Акції «Папа для України» та Грецького медичного фонду «Гіпократи» принесла добрі плоди. «З дозволу людей про яких далі буде йти далі мова, ми б хотіли поділитися з вами унікальними випадками, завдяки яким, ми з впевненістю заявляємо, що будемо продовжувати працювати, не дивлячись на всі труднощі з якими довелося зіткнутися працівникам Мобільних Бригад під час виїздів у села» – запевняє соціальний працівник і за сумісництвом заступник головного лікаря Грецького Медичного центру – Рудаловська Тамара Семенівна. 

При виїзді в селище Сартана, пацієнтка Каци Антоніна Миколаївна, 1968 року народження була оглянута лікарем -гінекологом мобільної бригади, в неї була виявлена аденокарцинома тіла матки. Антоніна Миколаївна не мала можливості виїзду в спеціалізовану клініку для обстеження, і завдяки роботі мобільної бригади, настільки страшний діагноз був виявлений на ранній стадії, тому надалі Антоніна Миколаївна була перенаправлена в клініку для операції. «На щастя, це історія закінчилася добре, після успішної операції Антоніна Миколаївна повернулася додому до своєї сім’ї, і в такі моменти не хочеться навіть думати про те, що настільки страшний не вчасно діагностований діагноз міг призвести до ускладнень і навіть до смерті» – лікар гінеколог Свецинська Тетяна Євгенівна.

Мешканці селища Андріївка Щербак Людмилі Віталіївні, 1979 року народження, був поставлений діагноз гіпотиреоз в ускладненій формі, але завдяки фахівцям мобільної бригади вона була госпіталізована в ендокринологічне відділення міста Маріуполь і порятунок пані Людмили, став можливим завдяки безоплатній консультації фахівців. Звісно це не поодинокі випадки, навіть за такий відносно невеликий період часу – 6 місяців, коли відбувалась співпраця з Акцією «Папа для України», були діагностовані важкі випадки, які змогли врятувати життя. 
«За 15 річний досвід роботи лікарі мобільної бригади, зіштовхнулися з багатьма важкими випадками. Але, кожен раз, коли ми зустрічаємося з труднощами, ми віримо в одну істину “Допоможи ближньому своєму”» – запевняє директор Грецького медичного центру Лазаренко Олександр Васильович.

«Хочеться висловити слова вдячності за небайдужість, за підтримку, яку ми відчуваємо поруч. Дякуємо а те, що не відмахнулися від України та її мешканців, а простягнули руку допомоги тим, хто дуже її потребує!» – колектив Грецького медичного центру.