Мешканці 20 сіл в маріупольському напрямку отримають паливні брикети від Акції «Папа для України»

Ватиканська благодійна Акція продовжує забезпечувати паливними брикетами мешканців  прифронтової зони, співпрацюючи з Благодійним фондом «Християнська Служба Порятунку». З першого грудня 2017-го тепло для своїх осель отримають мешканці 20 сіл маріупольського напрямку.

Зокрема йдеться про села: Бердянське, Сопіно, Піонерське, Приморське, Виноградне, Лебединське, Талаківка, Гнутове, Черненкове, Пищевик, Павлопіль, Орловське, Водяне-1, Кирилівка, Новоселівка, Новоселівка-2, Степанівка, Маловодне, Запорізьке, Чермалик.

    Цей проект забезпечить теплом 2413 будинків. Загальна кількість людей, які отримають тепло в своїх оселях, – понад 7500 осіб.  

     Член Виконкому Лебединської Сопінської сільської ради, медпрацівниця пані Ілона Войтова, розповідає: «В нашому селі багато пенсіонерів, які за свою пенсію паливо купити не можуть.  До війни половина  села були моряками, але зараз берег моря замінований і люди втратили роботу.  Якби не допомога, напевно не перезимували б».

   А для пенсіонерки пані Любов і допомога брикетами стане чи не єдиним порятунком від холоду. «Так сталось, що в мене немає газового опалення, тому вся надія тільки на вугілля, дрова чи брикети. Я вдова, чоловіка похоронила, сама хворію. Страшно, зима йде, на пенсію купити паливо не можу, тож дякую вам за порятунок» – розповідає мешканка з с. Сопіно Любов Федорівна.   

       

      Команда «Християнської Служби Порятунку» працює в зоні бойових дій не перший рік, допомагаючи найбільш ураженим категоріям населення прифронтових сіл. Крім того, минулої зими ХСП в рамках Акції надали 2 741 тонну паливних брекетів для більш як 2-х тисяч домогосподарств маріупольського напрямку.

      23 листопада в Красногорівці голова Технічного Секретаріату Акції «Папа для України» єпископ Едуард Кава зустрівся з представниками Авдіївської та Мар’їнської груп ХСП. Волонтери, які  працюють на найбільш небезпечних ділянках фронтової зони, представили свою роботу. Було обговорено  можливості подальшої співпраці.