5 канал: “Як благодійні гроші Ватикану допомагають прифронтовій Донеччині” (ВІДЕО)

Нині на території Донецької та Луганської областей загалом реалізуються понад 60 проектів гуманітарної допомоги від Папи Франциска.

Мешканцям прифронтової зони Донеччини допомагає сам Папа Римський. За благодійні гроші з Ватикану вже створили п’ять мобільних бригад, які надають чи не увесь спектр медичних послуг пацієнтам у найвіддаленіших селищах. Детальніше – в репортажі кореспондентів “5 каналу”.

Іванівка – село за 30 кілометрів від лінії розмежування. Щоб отримати кваліфіковану медичну консультацію, місцеві зазвичай змушені їздити аж до Маріуполя. Нині ж лікарі приїхали до Іванівки. Терапевт, ендокринолог, кардіолог – мобільна бригада працює на території Донеччини, що підконтрольна українській владі. Надають повний спектр послуг: від експрес-тестів до флюорографії. І усе – безкоштовно.

“В середньому, на кожному прийомі – 30-50 чоловік… Ми не відмовляємо нікому, ось хто йде – тим даємо, намагаємося допомогти”, – розповідає ендокринолог Алла Алейникова.

Таких мобільних благодійних бригад на Донеччині вже п’ять. Працюють вони на благодійні гроші, які надходять із Ватикану. Торік Папа Франциск ініціював створення благодійного проекту, який так і назвали – “Папа для України”. На допомогу вже отримали 6 млн євро.

Директор програми у Маріуполі Олександр Лазаренко пояснив, за яким принципом працює “Папа для України” – дивіться у сюжеті:

Нині на території Донецької та Луганської областей загалом реалізуються понад 60 проектів гуманітарної допомоги від Папи Франциска. Крім медичних послуг, мешканці прифронтових населених пунктів також отримують їжу та одяг.