24 канал: Діти з прифронтових міст Луганщини поїхали на відпочинок у Хорватію

ДІти із зони АТО оздоровляться в ХорватіїЩе вчора вони чули обстріли терористів, а вже сьогодні прямують у сонячну Хорватію. 86 дітей з Луганщини поїхали на відпочинок у рамках проекту “Папа для України”.

Сміх, жарти та щасливі дитячі очі. Школярі з Попасної, Новоайдару, Щастя та Станиці Луганської 27 липня вирушать на море до табору.

На 10 днів до Хорватії діти із сірої зони АТО вирушають у супроводі соціальних працівників та педіатрів. Лікарі кажуть, такий відпочинок просто вкрай необхідний для тих, хто бачив війну.

“Вони не тільки пережили, а продовжують переживати стрес. Тут постійні обстріли. Діти не сплять ночами, тому їм треба просто відпочити,” – розповіла лікар-педіатр Ірина Шаповалова.

Слідом за луганчанами у рамках проекту, який підтримує Папа Римський, на відпочинок поїде і малеча з Донеччини. Загалом, 258 школярів відпочинуть у 2017 році.

“Відбирались діти за допомогою соціальних служб. До списку потрапили ті, яким вкрай потрібна була соціальна і психологічна реабілітація, відновлення”, – зазначила координатор проекту Ірина Пухняк.

Після відпочинку у сонячній Хорватії діти повернуться додому, у сіру зону АТО.

Джерело: 24 канал