Їжа та гігієна

Закриття підприємств, високий рівень інфляції, економічна блокада, пошкодження ключової інфраструктури, зростання безробіття до найвищого показника з 2008 року, ціни та рівень бідності, що зростає швидше, ніж середній показник по країні, є основними негативними факторами.

«Лінія розмежування» стала де-факто кордоном, соціально-економічний розрив між двома сторонами продовжує зростати, перетворюючи непідконтрольну Уряду України територію на зону економічного відчуження.

Найбільш вразливими групами є одноосібні господарства з дітьми та літніми людьми. Погіршення гуманітарної ситуації сповільнює процес відновлення.

Підтримані проекти:

  • Видача продуктів харчування довгого зберігання
  • Видача гігієнічних наборів 
  • Видача готівки та ваучерів на закупівлю товарів першої необхідності
  • Видача дитячого харчування
  • Видача товарів першої необхідності для немовлят та породіль
  • «Гарячі» обіди для бідних
  • Видача насіння овочів

 

 

 

«У нас четверо дітей, яких ми маємо поставити на ноги. Ми хочемо, щоб вони стали щасливими та успішними в житті», – ділиться багатодітна мама Олена зі Станиці Луганської. Це селище на лінії вогню, яке чотири роки постійно під обстрілами. У двір їхнього дому було пряме попадання снаряду, тому їм прийшлось переїхати в сусідню недобудовану хату. Діти були нажахані, постійно ховалися під столом. Коли починалися обстріли, то одразу бігли до підвалу. Якось вони провели в підвалі цілий тиждень – були безперервні бої. У старшої доньки виявили значене погіршення зору, спричинене постійними стресовими ситуаціями. Багато хто в селищі втратив роботу з початком бойових дій, втратив її і батько сім’ї. Догляд за маленькою дитиною в такій ситуації – це важкий матеріальний тягар, тому ця родина отримувала в рамках Акції набори дитячого харчування, дитячої гігієни та лікарських засобів.

 

Чоловік Юлії – батько 6-річної Оленки, 4-річної Софійки та 3-річного Назарчика – загинув три роки тому в результаті отриманих під час обстрілу травм. Юлія на той час якраз була вагітна третьою дитиною. Їй довелось з дітьми втікати до сусіднього селища Валуйське, до своїх батьків. Умови проживання сім’ї та її матеріальне становище складні: житло в аварійному стані після обстрілів, живуть за рахунок підсобного домогосподарства, сезонних підробітків та соціальних виплат. Родина без сторонньої допомоги неспроможна впоратися з життєвими труднощами, тому отримала допомогу у вигляді набору дитячого харчування та набору дитячої гігієни, а також проведення ремонтних робіт в оселі.

 У 2017 році зросла частка населення з низьким та наднизьким рівнями споживання продуктів харчування, об’єм продовольчого кошику зменшився. Із 1,2 мільйона тих, хто живе в постійній нужді, 800 000 проживають на непідконтрольній території. Через підвищення цін на продукти харчування чимало людей почали купувати їх в кредит або позичати, або зменшувати різноманітність свого раціону. В рамках Акції для найбідніших проводяться регулярні «гарячі» обіди. Для літніх людей це ще й нагода поспілкуватись, адже більшість з них живуть в самотності та в постійній небезпеці. Тим, хто не може пересуватись сам, обіди приносять додому. Як от Валентині Федорівні, яка живе зовсім одна (її син нещодавно помер) в одному з найнебезпечніших районів лінії фронту. Дах та вікна її будинку пошкоджені після вибуху снаряду. Нещодавно бабуся впала і зламала руку, так що не могла навіть купити собі продуктів та приготувати їжу. «Спасибі вам за продукти, якраз все необхідне, навіть ковбаса і печиво є!», — подякувала вона.

 

Публікації по темі: 

 

Фотогалерея: