Ініціатива Святішого Отця “Папа для України”

24 квітня 2016 року в католицьких церквах Європи на заклик Папи  Римського Франциска відбувся збір коштів для потреб постраждалих від воєнних дій в Україні. В результаті було зібрано близько 16 мільйонів євро, з яких значний внесок пожертвував особисто Святіший Отець. Під час візиту в Україну Держсекретаря Ватикану Кардинала П’єтро Пароліна, який відбувся 15-20 червня 2016 року, було започатковано Ініціативу «Папа для України».

Два роки, стартуючи з осені 2016 року, тривала реалізація різних за напрямками гуманітарних проектів. Були профінансовані як короткострокові проекти швидкого реагування — забезпечення паливом, їжею, «швидкими» коштами, засобами гігієни, ліками та засобами медичного призначення, теплою одежею тощо, так і довгострокові – ремонт та оснащення медичних закладів, відбудова житла тощо, які служитимуть не один десяток років.

Основні напрямки, в яких діяла Ініціатива:  

  • Підготовка до зими. Враховуючи суворі зими в Україні, коли температура повітря може сягати 25 градусів нижче нуля, основна увага була приділена підтримці проектів, які допомагатимуть людям пережити зиму в теплі.
  • Охорона здоров’я. У багатьох селах на лінії ведення бойових дій зруйнована медична інфраструктура або заблоковані автошляхи, що утруднює доступ до медичних послуг та аптек. В рамках Ініціативи були підтримані проекти, які надають людям життєво-важливі ліки та професійні медичні послуги, а також оснащені ряд медичних закладів.
  • Їжа та гігієна. Ця допомога завжди актуальна для людей похилого віку та одиноких матерів з маленькими дітьми, адже саме вони є найбільш вразливою категорією населення на прифронтовій території.
  • Психосоціальна підтримка. У районах, що часто перебувають під сильними обстрілами, в багатьох дітей психологи діагностують симптоми посттравматичного стресового розладу (ПТСР). В рамках Ініціативи були підтримані проекти, які допомагають дітям та їх батькам переживати руйнівну дію війни.

Допомога надавалась людям, які залишились жити в охоплених бойовими діями містах та селах Донецької та Луганської областей, а також в Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській області та місті Києві, де проживає найбільша кількість тих, хто втікав від бойових дій за сотні кілометрів. В першу чергу допомогу отримували люди похилого віку, важкохворі, одинокі матері, вагітні жінки та багатодітні сім’ї, які переживають скруту, постраждалі діти, люди з інвалідністю