Як розподіляє 16 млн євро комітет акції «Папа для України»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Акція «Папа для України» працює на повних обертах. Проекти розглянуто, допомогу розподілено, і зараз триває реалізація проектів. Технічний комітет акції відвідує населені пункти вздовж лінії розмежування, зустрічається з людьми та організаціями. Підбиваються підсумки першого етапу та моніторяться нові потреби.

Про перший етап акції, його перші результати, цифри, про потреби та ситуацію загалом CREDO розмовляє з прес-секретарем акції «Папа для України» пані Оленою Кулигіною.

— Закінчується перший етап акції «Папа для України». Що конкретно це означає та яким буде наступний етап?

— Це означає, що всі організації, яким було виділено кошти, працюють, допомога надається, а Комітет перевіряє, наскільки все відповідає дійсності, наскільки люди задоволені, чи виконуються всі вимоги і чи справді допомога доходить до найбідніших. Крім того, люди постійно звертаються в індивідуальному порядку на гарячу лінію, а це тисячі дзвінків — і треба перевірити, чи інформація відповідає дійсності, чи справді є ті чи інші потреби, і наскільки вони нагальні. Одночасно також вивчаються потреби людей, які на першому етапі не були охоплені акцією. Категорії людей та потреби першого етапу акції вже відомі: є підсумки, скільки організацій задіяно, скільки коштів пішло на ліки, паливні брикети, «буржуйки» та на інші потреби. Зараз уже йде весна, а це інші проблеми, інші потреби: усе це зараз вивчається, щоб можна було підготуватися до другого етапу і визначити принципово, яким саме він має бути. Комітет аналізує ситуацію, надає вичерпні звіти, і за підсумками Ватикан ухвалить рішення, які нові проекти діятимуть під час реалізації другого етапу акції.

— На що було витрачено найбільше коштів?

— На першому етапі кожна друга людина отримує допомогу на ліки. Кошти вже розподілені та надійшли на рахунки організацій, а організації вже її поступово скеровують за призначенням. Але суть власне така, що пріоритетними виявилися ліки та засоби гігієни (також і підгузки для дітей та дорослих). Тобто увага була зосереджена на дітях, породіллях та важко хворих людях — адже тут є особлива потреба зберегти їхню людську гідність, надаючи найнеобхідніші у їхньому становищі речі. Дуже багато людей у сірій зоні борються з тяжкими наслідками війни: інфаркти, інсульти, цукровий діабет. Війна погіршила стан здоров’я багатьох людей, і тому в зимовий період ліки та медична допомога стали пріоритетними завданнями.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Багато коштів було призначено на продукти. Люди всі свої гроші витрачали на комунальні послуги, а також на обігрів житла, відтак на їжу майже нічого не залишалося. Колись по селах у людей були свої кури, свині, якесь господарство, а зараз нічого цього немає і купити також немає змоги. Тут основними претендентами на допомогу від Папи є сім’ї з дітьми, багатодітні родини або жінки, які самі виховують кількох дітей. Тому продуктові набори також були пріоритетними. Зараз, коли вже настає весна і частково ситуація з продуктами харчування покращиться за рахунок городини, пріоритети буде переглянуто, а кошти переорієнтовано на інші потреби.

— Чи були в рамках акції призначені кошти таким потужним благодійним організаціям, як Карітас України, чи тій же ХСП? Чи подавали вони проекти на розгляд?

— Карітас загалом реалізує багато різних проектів, бо ця організація має в Україні дуже розгалужену структуру. Одними з перших включилися «Карітас Запоріжжя», і вони ж першими почали реалізовувати допомогу за проектами; потім «Карітас Кремінна», «Карітас Маріуполь», «Карітас Дніпродзержинськ». Також «Карітас України» підключилася з проектами по харчуванню, лікуванню. ХСП має два проекти: паливні брикети та утеплення будинків у сірій зоні, а також другий проект — майданчик для інтернату. Також багато проектів реалізують парафії, особливо ті, які працюють із переселенцями або розташовані вздовж лінії розмежування. Вони добре знають актуальні потреби людей, бо до певної міри відчули наслідки війни на собі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дуже активно долучилися протестантські організації, парафії, церкви, і багато хто з них пишається привілеєм стати завдяки акції співпрацівниками Папи Франциска. Вони з радістю і гордістю співпрацюють із Католицькою Церквою.

— Отже, вже є офіційна фінальна цифра розміру допомоги, яку отримала Україна в результат акції «Папа для України».

— Так, у підсумку це 11 мільйонів євро, що були зібрані католиками Європи, і 5 мільйонів додав Папа з особистого фонду. Загалом це 16 млн євро допомоги для постраждалих від війни в Україні.

— Дякую за розмову. З Богом!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото: Олени Кулигіної
Джерело: CREDO