У Cаritas-Spes-Харків надійшла чергова партія теплих речей і товарів медичного призначення

В Харкові при «Релігійній місії Cаritas-Spes-Харків» продовжується проект «Гуманітарна допомога теплими речами, товарами медичного призначення, засобами гігієни та харчування внутрішньо переміщеним особам із зони проведення АТО» в рамках Акції «Папа для України».

За словами керівника проекту Даріуша Андрусенко, всі товари, які роздають в  рамках Акції, найкращої якості. «Якщо це дуже велика група медичних товарів: тонометри, глюкометри, небулайзери, інгалятори – то німецького та швейцарського виробництва. Оптика, компресійна білизна, ортопедичне взуття і устілки до нього, підгузки для тяжко хворих і багато чого іншого – все перераховане  відомих європейських і українських компаній. Одяг і взуття ми замовляємо на харківських фабриках, які добре себе зарекомендували – розповідає пан Даріуш. – Всі речі є дуже якісними. Наприклад, взуття ми закуповуємо виключно шкіряне з натуральною овчиною всередині, а пуховики, можуть витримувати мороз до -30 градусів і пошиті з добротних  тканин. Ми відшуковуємо хороших виробників, бо хочемо, щоб люди носили якісний одяг і він довго їх тішив. Всього в рамках Акції ми вже змогли купити 1200 пуховиків і стільки ж взуття, а також 2500 товарів медичного призначення. Кожного дня близько 70 осіб забирає додому таку необхідну їм допомогу».  

       Як вважає лікар-педіатр «Cаritas-Spes-Харків» Валентина Нежурко, вимушені переселенці відчувають брак найнеобхідніших медичних товарів. «Багато літніх людей страждають від підвищеного тиску, а хороший тонометр зараз на невелику пенсію не купиш», – розповіла лікар.

          За її словами, у дітей через стрес можна часто спостерігати захворювання верхніх дихальних шляхів і на допомогу приходить небулайзер. «Про пацієнтів з діабетом навіть говорити не доводиться, так як глюкометри їм життєво необхідні, бо дозволяють миттєво виміряти рівень цукру в крові. Іноді в пацієнта не одне, а декілька захворювань і ми намагаємось взяти до уваги кожну ситуацію, враховуючи всі обставини», –  – пояснила лікар.

          Тим часом в Бердянську окрім теплих ковдр та зимових речей часто запитуваними є набори побутової хімії. «На сім’ю видаються пральний порошок, засоби для миття посуду, зубна паста, шампунь, мило і таке інше. Всього таких наборів було розфасовано 1000 штук . А на початку січня ми також плануємо почати видачу продуктових ваучерів. Вже на даний момент було подано 1675 заявок на отримання гуманітарної допомоги в рамках проекту і реєстрація триває », – розповідає координатор проекту в «Cаritas-Spes-Бердянськ» Ярослава Пилипенко,

       «Допомогти намагаємося всім, іноді люди приходять, а їм потрібні і теплі речі і продукти і медичні товари, так що до кожного випадку підходимо індивідуально. Але в більшості випадків, гуманітарну допомогу отримують люди з незахищених верств населення: самотні мами, члени багатодітних сімей, люди з особливими потребами, пенсіонери і малозабезпечені»  –  додала пані Пилипенко.

           Нагадаємо: допомогу по проекту від Релігійної «Cаritas-Spes» Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-католицької церкви в рамках Акції «Папа для України» можуть отримати внутрішньо переміщені особи, котрі проживають в Харкові та в Харківській області, а також в місті Бердянськ. За допомогою звертайтесь за адресою м. Харків, вул. Гоголя 4, в  місті Бердянськ – вул. Волонтерів 160. Документи, які необхідно мати при собі для отримання товарів медичного призначення, теплих речей та взуття: ксерокопія паспорта, ідентифікаційний код, пенсійне посвідчення або свідоцтво про народження тадокумент, що підтверджує статус переселенця. Довідки за телефоном: ‎093-516-35-20.