У Харкові та області за кошти Акції шостий місяць поспіль надається багатоцільова гуманітарна допомога постраждалим від воєнних дій

В рамках Акції «Папа для України» Благодійний Фонд «Станція Харків» надає багатоцільову гуманітарну допомогу для переселенців, які живуть у  Харкові та Харківській області.

Для працівників Фонду кожен робочий день починається з термінових завдань або необхідності пошуку нестандартних рішень для тих чи інших ситуацій.  «Наші спеціалісти з’ясовували стан справ кожної конкретної родини, щоби виявити ступінь вразливості і реальні потреби, – розповіла  голова БФ «Станція Харків» Юлія Конотопцева. – Але для тих, хто опинився в тяжких обставинах коли, наприклад, немає чого їсти або нічим платити за житло, допомога надавалась негайно, в день звернення.

Одного дня до нас просто з вокзалу прийшла бабуся з онукою. Вони приїхали з «тієї» сторони тільки з «документами» на руках. І ті не мали в Україні жодної ваги. Ми одразу поселили їх в хостел, оплатили проживання на три місяці, видали продуктовий ваучер та продукти на перший час. Ця родина була у нас під постійним супроводом. На сьогодні вони змогли оформити документи, пенсію, і вже самостійно можуть платити за житло».

Загалом за півроку постраждалі від воєнних дій отримали: 3000 продуктових ваучерів, 560 родин – допомогу у сплаті житла і комунальних послуг; для понад 300 приватних домогосподарств було закуплено дрова або вугілля; 83 родинам, які живуть без пічного опалення, надано електрообігрівачі. Крім того, 781 людині допомогли в закупівлі медикаментів та індивідуального медичного приладдя, а 275 хворих на онкологічні захворювання – з оплатою хіміотерапії, операцій або реабілітації.

Нерідко допомога сім’ям надавалась протягом року чи більше – на різних етапах становлення «нового життя» переселенців. До прикладу, таку підтримку отримала сім’я Алли, де виховується двоє дітей. 

«Коли Алла прийшла до нас, то просто з порогу впала з обширним інсультом, – згадує Юлія Конотопцева. – На той час вона була єдиною годувальницею в родині. Ми доставили її в лікарню та оплатили за кошти Акції усе лікування. Тим часом наші волонтери їздили до неї додому та готували їсти дітям, допомагали іншим членам родини. Попри невтішні прогнози лікарів, її виходили! Паралельно з цим ми допомогли з приїздом із зони АТО чоловіка Алли, таким чином сім’я возз’єдналась. Жінка пройшла реабілітацію та почала говорити, сидіти, потім їй були закуплені ліки. Сьогодні Алла уже ходить і ми віримо, що скоро вона зможе працювати і заробляти на життя. Без перебільшення, завдяки Акції «Папа для України», ми змогли врятувати життя, врятувати сім’ю. Така допомога часто дає можливість людям не тільки вижити в складних умовах, а й зберегти віру в людську гідність та солідарність».

Статті про проект:«Станція Харків» в рамках Акції третій місяць поспіль допомагає переселенцям медикаментами, паливом, коштами: «Величезне спасибі католикам всього світу за підтримку»

Допомога Ватикану для переселенців на Харківщині продовжується, і вже з грудня тисячі ВПО зможуть її отримати – єпископ Едуард Кава