«Тепла» допомога для освітніх та соціальних закладів Луганщини

Завдяки Акції «Папа для України», з початку 2018 року Норвезька рада у справах біженців (NRC) забезпечила паливом, обігрівачами та теплими речами 28 освітніх та соціальних закладів Луганської області.

«Вже третій рік ми надаємо паливні матеріали для негазифікованих освітніх закладів на лінії розмежування. В цьому році, за підтримки Акції, ми розширили перелік навчальних закладів і вирішили також підтримати соціальні заклади, які недостатньо фінансуються та не мають коштів для придбання теплих речей та обігрівачів для своїх підопічних», розповідає координатор програми «Непродовольча допомога» NRC Віталій Єфіменко.

Так, 14 негазифікованих освітніх закладів прифронтових Попаснянського та Станично-Луганського районів, які відчувають нестачу паливних матеріалів, отримали вугілля та дрова. Доставленого обсягу допомоги достатньо для повноцінного обігріву приміщень та забезпечення безперервного навчального процесу у холодну пору року.

«З початку зими ми опалювали приміщення школи минулорічними залишками дров та вугілля, оскільки з відділу освіти нам виділили лише 20 тон вугілля, а для опалення школи протягом холодної пори року нам потрібно 40 тонн. Ми дуже вдячні NRC та Акції «Папа для України», які допомогли дровами та вугіллям, щоб наші учні не мерзли у класних кімнатах», сказала директор Передільської школи Дьячкова Олена Василівна.

Серед соціальних закладів, які в рамках проекту отримали дрова, вугілля, радіатори, ковдри та грошову допомогу на придбання теплих речей, є: психоневрологічні диспансери, притулок для літніх людей та інвалідів, центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів та територіальні центри соціальних послуг. Терцентри соціальних послуг видаватимуть допомогу найбільш уразливим категоріям населення, а заклади постійного перебування будуть використовувати радіатори для обігріву своїх приміщень та вже закуповують одяг і взуття для більш як 400 своїх підопічних.

«Я живу в старенькому будинку сама, тут дуже холодно, бувало що температура у приміщенні опускалася до 2-х градусів вище нуля. Зараз я хоча б можу обігріти одну кімнату», розповідає жителька Лисичанська 87-річна Катерина Іванівна, яка отримала радіатор через місцевий терцентр соціальних послуг.

Крім того, в рамках проекту видається сезонна гуманітарна допомога мешканцям прифронтових районів Луганської області. В даний час триває реєстрація соціально вразливих родин, які проживають в негазифікованих будинках на лінії розмежування, для отримання грошової допомоги на придбання твердого палива та теплих речей у розмірі 5 600 грн. на родину. Всього таку допомогу отримає 2 100 родин зі Станично-Луганського та Попаснянському районів. 300 родин у Станично-Луганському районі вже отримали матеріали для утеплення будинків.

Також Ви можете ознайомитись з іншими матеріалами на цю тему: Грошова допомога, утеплення житла, паливо, обігрівачі, теплий одяг та ковдри. Акція «Папа для України» другий рік поспіль допомагає пережити зиму на Донбасі