Про акцію

     «Папа для України» – спеціальна гуманітарна акція Святішого Отця Франциска, метою якої є допомога всім жителям України, що постраждали від воєнних дій на Сході або стали внутрішніми переселенцями.

     24 квітня 2016 року в католицьких церквах Європи на заклик Папи Франциска відбувся збір коштів для потреб постраждалих в Україні. Також Святіший Отець пожертвував значний внесок особисто від себе. Папська допомога є видимим знаком солідарності Католицької Церкви з Людиною страждаючою, незалежно від віри, конфесії, етнічної приналежності чи політичних переконань.

    Для розподілу цього фонду станом на 1 вересня 2017 року Державний Секретаріат Ватикану затвердив Технічний Секретаріат на чолі з Його Ексцеленцією Едвардом Кавою OFM Conv, Єпископом-помічником львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні, який продовжив справу Технічного Комітету.

     Довідково. Під час візиту в Україну Держсекретаря Ватикану Кардинала П’єтро Пароліна, що відбувся 15-20 червня 2016 року, було започатковано Акцію «Папа для України». У Запоріжжі було створено «in loco» Технічний Комітет, який очолював Єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні Ян Собіло. Технічний комітет діяв з 20 червня 2016 року до 1 вересня 2017-го. За цей час було розглянуто понад 400 проектів великих і малих грантів та обрано ключових партнерів для подальшої співпраці. На поточному етапі Акції Конкурс подання проектів на гранти закрито. Технічний Секретаріат продовжує роботу з гуманітарними організаціями, які добре зарекомендували себе в попередньому періоді Акції. Основним завданням Акції на сьогодні є підготовка до зими.