Про акцію

“Папа для України” – спеціальна гуманітарна акція Святішого Отця Франциска, спрямована на допомогу всім жителям України, які постраждали від війни на сході або стали внутрішніми переселенцями.

24 квітня в католицьких церквах Європи відбулася збірка на потреби постраждалих від війни в Україні, яку Папа Франциск оголосив 3 квітня. Перед усім Святіший Отець пожертвував значний внесок особисто від себе. Зібрані пожертвування будуть призначені виключно для населення, що постраждало внаслідок війни, без поділу щодо віри, конфесії чи етнічної приналежності.

Для розподілу цього фонду Папа вирішив установити “in loco” відповідний технічний Комітет, що складатиметься з Голови та чотирьох членів. Головою вищезгаданого Комітету Папа Франциск призначив Його Преосвященство єпископа ЯНА СОБІЛО, Єпископа помічника Харківсько-Запорізької Дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні.

Папська акція для України має на меті показати втомленим війною українцям любов і турботу Католицької Церкви. Духовне та моральне становище людей, які постраждали від війни, дуже складне. Папська допомога має стати для них промінням радості та надії, що брати і сестри в Європі не забувають про них.

Оскільки йдеться про особисту ініціативу Папи Франциска, остаточними відповідальними за неї будуть Державний Секретаріат та Папська Рада «Cor Unum», через Апостольську Нунціатуру в Україні. На Папську Раду, зокрема, покладена відповідальність загального нагляду над технічним виконанням ініціативи, а також оцінювання технічних питань щодо проектів та остаточних їх затверджень.

15-20 червня Україну з офіційним візитом відвідає державний секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін. В рамках цього візиту у Запоріжжі офіційно стартує акція “Папа для України”.

Комітетом на нашому сайті вже оприлюднені докладні інструкції щодо процедури оформлення заявок для отримання благодійної допомоги. Інформацію можна знайти у розділі Конкурс.