ГО «Твоя перемога»: 2600 батьків та дітей з лінії фронту отримали засоби гігієни та продукти харчування

Поворотні моменти… Ви колись замислювались над ними? Скільки їх було в вашому житті? І чи дійсно все було б інакше, якщо тоді ви б змінили свій вибір? Дещо ми не можемо обирати. Ми народжуємось в наших батьків. На нашій землі. І маємо саме таких братів і сестер. Як дорослі, ми частково формуємо майбутнє наших дітей, обираючи місце проживання, школу чи садочок, місце, де дитина може розвинути свої таланти і знайти себе.

Зайцеве, Майорськ, Щербинівка, Луганське, Миронівський, Залізне, Північне, Новгородське, Травневе, Гладосове, Желанне, Піски, Світлодарськ, Бахмут, Сіверськ, Новолуганське, Семигір’я… Діти цих населених пунктів не обирали жити біля зони воєнного зіткнення. Частина з цих дітей засинає під вибухи снарядів, зі страхом прокидається вночі, частину свого дитинства проводить в підвалах і бомбосховищах.

Через воєнні дії багато батьків залишились без роботи – більшість мешканців прифронтових селищ працювали в нині окупованих Донецьку та Горлівці. Родини розділені по різних містах, а часто – і самою лінією розмежування. Частина садочків і шкіл закрита. Люди втрачають рідних і житло.

Деякі батьки не хочуть говорити про те, що вони «втратили все», і єдине, що в них залишилось – це дитина і страх майбутнього: як вижити, як вдягнути, нагодувати, дати гідне піклування і догляд цьому маляті, для якого зараз ти – гарантія життя і безпеки в цьому небезпечному світі.

Багато дітей, за словами батьків, вже звикли до війни, але в той самий час батьки зазначають, що діти стали гірше вчитись, нервують, бояться, прокидаються вночі… Війна не робить життя людей кращим.

Дар’я з м. Світлодарська свою першу дитину, донечку, народжувала в той час, коли Світлодарськ обстріляли – вона була в іншому місті в пологовому будинку. З новонародженою дитиною повертатись в прифронтове місто було дуже страшно, але ж більше нікуди…

Альона з смт. Миронівського народила дитину 3 місяці тому, а в минулому місяці перенесла важку операцію, на яку пішли всі заощадження родини. Допомогу прийшла отримувати мати Альони, яка всім серцем дякувала за підгузки, продукти та гігієнічні набори для родини.

Тетяна з Майорська (смт. Зайцево) дивом врятувалась від «Граду», коли вийшла з кімнати – в той самий час снаряд влучив туди. Четвертий рік в цьому селищі знаходиться КПВВ, і люди живуть в страху і очікуванні нових «прильотів».

Селище Піски-2 (смт. Зайцево) – це дві вулиці. Ані магазину, ані поліклініки, ані садочків, чи шкіл для дітей. Щоб купити продуктів, треба їхати в м.Бахмут. Навіть швидка допомога не приїжджає: тільки військові лікарі. Вночі від вибухів світло, як у день. Багато будинків зруйновані «Градами», інші просідають і вкриті тріщинами. В селищі 6 дітей, двоє з них народились вже під час війни – іншого життя вони не знають.

«Коли бачиш вдячні очі батьків і дітей, чуєш слова подяки і щиру здивованість кількістю допомоги, розумієш, що ці 80 кілометрів, які ти подолав, щоб дістатися до них, варті того», – розповідає керівник проекту Олеся Чернишова. – «Чуєш «Спасибі, що ви нас знайшли!», і розумієш, що, можливо, сьогодні саме твій приїзд став поворотним моментом від безвиході та страху до надії і віри в майбутнє для цих сімей».

В лютому та березні 2018 року допомогу у вигляді засобів гігієни та продуктів харчування отримали 2600 батьків та дітей, що перебувають в складних життєвих обставинах і проживають в прифронтових селах Бахмутського та Ясинуватського району. Проект «Допомога  населенню  прифронтових міст, селищ та сіл Донецької області засобами гігієни та продуктами харчування» реалізовував ГО «Центр допомоги молоді «Твоя перемога» за фінансування Акції «Папа для України».

Джерело: Твоя перемога