Паливні брикети доставлені жителям «гарячих точок» Маріупольського напрямку

Цими днями до сіл Павлопіль, Піщевик, Черненко та Чермалик, які знаходяться впритул до лінії фронту на Маріупольському напрямку, Християнська служба порятунку доставила паливні брикети. Проект реалізовується за фінансування Акції «Папа для України».

«Ми мали певні труднощі з доставкою паливних брикетів у ці села. Водії не хочуть їхати у небезпечну зону, де щодня стріляють. В результаті ми домовились про доставку з тими, хто знає, що ми досить швидко працюємо і все оперативно розвантажуємо», – розповів координатор Штабу Християнської служби порятунку (ХСП) Андрій Чміленко.

За його словами, доставка вантажу ускладнюється тим, що на дорогах ожеледиця та замети.

Допомога є дуже актуальною для людей. До прикладу, попри те, що село Чермалик газифіковане, більша частина людей користується пічним опаленням.   

«З, орієнтовно, 500 домогосподарств 108 не підключені до газопостачання і користуються пічним опаленням. Крім того, багато мешканців заборгували і отримали акти на відключення газопостачання. Не платять, тому що зросли тарифи, а роботи не має. Інші ж переходять на опалення дровами, щоб менше використовувати газу. Усі економлять як можуть, тому ваша допомога дуже актуальна і потрібна», – сказала голова Чермалицької сільської ради Олена Табія.

За її словами, у список для отримання паливних брикетів були включені багатодітні сім’ї, пенсіонери та інші пільгові категорії громадян. Крім того, паливні брикети отримали мешканці передпенсійного віку, яким зараз дуже важко влаштуватись на роботу. До війни у селі проживало 1750 чоловік, станом на сьогодні – 1622.

Загалом, на сьогодні ХСП, в рамках Папської допомоги, забезпечила доставку та роздачу понад 1400 тонн паливних брикетів. Необхідне джерело тепла отримали більше 4 тисяч найбільш потребуючих мешканців 12-ти сіл «сірої зони», таких як Сопине, Бердянське, Піонерське, Виноградне, Приморське, Лебединське, Гнутове, Талаківка, Павлопіль, Піщевик, Черненко, Чермалик.