Охорона здоров’я

Недостатній доступ до медичних послуг загрожує добробуту та виживанню мільйонів людей. Для тих, хто має хронічні захворювання, недоступність або висока вартість медичних послуг та ліків можуть призвести до погіршення стану здоров’я та загострення наявних захворювань.

Ускладнення ситуації з охороною здоров’я можуть виникнути через руйнування житла та об’єктів інфраструктури, дефіцит питної води та продуктів харчування належної якості, відсутність належних умов для дотримання правил особистої гігієни.

Зачинилася велика кількість пунктів первинної медичної допомоги, а ті, які все ще працюють, не мають зв’язку зі своїми спеціалізованими клініками через зруйновану логістику. Низку спеціалізованих медичних установ також було закрито через брак персоналу та ресурсів – спеціалісти виїжджають з небезпечних регіонів.

В прифронтовому селі Павлопіль з початку бойових дій немає жодного медичного працівника і функціонуючого медзакладу. Сільський фельдшер більше 2-х років відбув у полоні в так званій «ДНР», і звільнили його тільки наприкінці минулого року. Жителі села їздять в сусіднє місто за медичною допомогою. Через небезпеку до них часто не приїжджає навіть швидка. Медична допомога тут більш, ніж актуальна, тому в рамках Ініціативи в село був здійснений виїзд мобільної бригади професійних лікарів, які провели медичний огляд та видали жителям необхідні медикаменти.

 

Підтримані проекти:

  • Виїзні бригади медиків (мобільні клініки) та проведення безкоштовних оглядів у важкодоступних населених пунктах
  • Видача медикаментів
  • Видача засобів реабілітації та виробів медичного призначення
  • Безкоштовний огляд спеціалістів в стаціонарній клініці
  • Фінансування лікування в особливо важких випадках
  • Ремонт лікарень та закупівля обладнання
 

 

6 лютого 2018 року троє дітей з м. Красногорівки зазнали мінно-вибухових поранень. Діти знайшли на вулиці та принесли додому погратись незнайомий металевий предмет, який вибухнув у них в руках. Двоє найменших дітей – трирічна Софійка та десятилітній Сашко постраждали найбільше. Дівчинці зробили багатогодинну операцію через поранення внутрішніх органів, а хлопчику відірвало три пальчики. Сім’ям постраждалих дітей була виділена термінова грошова допомога на лікування.

Яна (42 роки) переселилась із сім’єю з Донецька. Вона мала хворобу стегна (руйнувався суглоб). Коли почались бойові дії, їй доводилось постійно бігати з сином (Назар, 3 клас) в погріб — ховатись від обстрілів. Взимку 2015-го, під час сильного обстрілу (якраз починалися бої за аеропорт), жінка невдало впала в яму. Після того обстрілу снаряд влучив в сусідський будинок, і сім’я Яни вирішила переїжджати. Перебралися в Київ, винайняли квартиру та два торгових місця на ринку – вона заробляла гроші як кравчиня, її чоловік – як майстер. Нога тим часом боліла все більше, так, що вона вже не могла ходити. Почувши про Акцію Папи Римського, Яна звернулась по допомогу. В результаті обстеження у неї виявили серйозні ускладнення в суглобі, зробили операцію і тепер жінка знову на ногах. Якщо б вона зволікала ще рік-два, то відновити суглоб уже було б неможливо.

Молода дівчина Ольга разом з усією ріднею втікала від бойових дій в рідному Луганську. В переселенні вона страждала на важкі та довготривалі бронхіти, але хворіти було «ніколи й дорого» – вона допомагала своїй рідній сестрі виховувати п’ятьох племінників, троє з яких були усиновленими. Дівчина дізналась про безкоштовну медичну допомогу в одній з клінік і скористалася шансом. В результаті у дівчини виявили патологію дихальної системи, яка супроводжується незворотною деформацією бронхів, гнійно-запальним процесом та потребує операції по видаленню нижньої частини лівої легені. «Я сама ніколи не справилась би з цим! Тільки дякуючи Богу та всім, хто був задіяний у цьому проекті, я абсолютно здорова! Мені встановили вірний діагноз, надали усі необхідні медикаменти та допомогли з операцією. Я зустріла на своєму шляху добрих людей та порядних лікарів, і кожен з них зробив чесно та вчасно свою справу!», – дякує усім за своє «нове здоров’я» Ольга. 

 

Публікації по темі:

 Фотогалерея: