Норвезька рада у справах біженців забезпечила мешканців “сірої зони” будматеріалами

25 квітня 2017 року міжнародна гуманітарна організація Норвезька рада у справах біженців (NRC) доставила жителям селища Золоте – 4, Попаснянського району, будівельні матеріали. 29 сімей отримали 5 650 кг цементу, 76 OSB плит, 6 кубометрів лісоматеріалу, цвяхи, 1 284 шт. шиферу, шпаклівку для дрібного і середнього ремонту будинків, пошкоджених в результаті збройного конфлікту на сході України. Ця допомога була надана за фінансової підтримки Акції «Папа для України».

 

Кожна сім’я отримала від NRC будматеріали на суму в еквіваленті 250 дол. і грошові засоби в еквіваленті 150 дол. для оплати ремонтних робіт. Для жителів «сірої зони» це суттєва допомога, оскільки в умовах безробіття, мінімального доходу мешканці селища не можуть дозволити собі придбати навіть найнеобхідніші будматеріали, не кажучи вже про оплату ремонтних робіт.

«Наш будинок постраждав від обстрілу в 2014-2015 рр. Один із снарядів залетів у квартиру моєї дочки  і квартира ледь не згоріла. На стінах залишилися численні пробоїни. А в даху дірки. Навіть страшно виходити на балкон, щоб він не обвалився через  тріщини та сліди від осколків. Допомога, яку привіз сьогодні NRC, дозволить нам повністю перекрити дах нашого будинку, зробити ремонт в під’їздах і квартирах. Для нас це величезна допомога, у нас немає грошей навіть на мінімальний ремонт», – каже Тетяна, пенсіонерка, мешканка багатоквартирного будинку в сел. Золоте-4.

Проект дрібного і середнього ремонту NRC, профінансований в рамках Акції «Папа для України», реалізується в Луганській області протягом березня-травня 2017 р. З моменту запуску цього проекту 133 сімей, які проживають в Попаснянському, Станично-Луганському, Новоайдарському районах, вже отримали будматеріали та готівку для оплати ремонтних робіт. Планується надати таку допомогу ще 148 сім’ям, що проживають у вищевказаних районах Луганської області.

Норвезька рада у справах біженців – міжнародна гуманітарна, неурядова некомерційна організація, яка з 1946 року надає допомогу і захист біженців і внутрішньо переміщених осіб в 30 країнах світу. На Сході України Норвезька рада у справах біженців працює з листопада 2014 року, надаючи екстрену допомогу та безкоштовну правову допомогу мирному населенню, яке потерпіло у результаті збройного конфлікту, в тому числі внутрішньо переміщеним особам.