Кардинал П’єтро Паролін зустрівся з Президентом України Петром Порошенком

17 червня, в часі офіційного візиту до України, Державний секретар Ватикану Кардинал П’єтро Паролін зустрівся з Президентом України Петром Порошенком.

parolin-poroshenko

За результатами зустрічі Голова української держави та високий представник Ватикану звернулись із заявою до ЗМІ, в якій Президент України зазначив, що між Україною та Ватиканом існує ефективний діалог, а також відзначив високу увагу Святого Престолу до Української держави і питань безпеки на Європейському континенті.

«Ми щиро цінуємо ті зусилля в галузі публічної дипломатії, які Папа Римський Франциск та вся Католицька Церква докладають задля встановлення миру в Україні. Духовна підтримка і молитви Його Святості вкрай потрібні українському народу», – підкреслив Глава держави.

В особі Кардинала Пароліна Президент Порошенко подякував Святому Престолу та  Папі Франциску за його гуманітарну ініціативу щодо збірки пожертв для українців, постраждалих від війни на сході України.

Учасники зустрічі поділились враженнями від відвідин Кардиналом Пароліном Запоріжжя та його зустрічі з тимчасово переміщеними особами.

“І мені було приємно почути Ваші враження від сильного і міцного духу українців і їх бажання  встановити мир та припинити окупацію. І мені дуже приємно було почути слова Вашої підтримки. Так, ви можете побачити на власні очі, які страждання принесла на українську землю російська агресія”, – з такими словами звернувся Петро Порошенко до Кардинала Пароліна, озвучивши цифри постраждалих від війни: майже 10 000 вбитих, 20 000 поранених та 1 800 000 тимчасово переміщених осіб, а також чисельні полонені та заручники, які і досі перебувають у неволі.

parolin-poroshenko2

Петро Порошенко наголосив, що під час розмови Українська держава та Ватикан домовились скоординувати дії дії щодо залучення Святого Престолу до гуманітарних місій по визволенню заручників, які перебувають в неволі. Також було згадано про порушення прав людини в окупованому Криму.

“Я ще раз підтвердив моє запрошення Папі Римському відвідати Україну в зручний для нього час. Ми будемо щиро раді вітати Його Святість на українській землі”, – завершив свою промову Голова держави. На що Держсекретарр Ватикану без сумнівів відповів: “Як тільки час настане, цей візит неодмінно відбудеться”.

порошенко і паролін

В своєму слові Кардинал Паролін ще раз наголосив,  що приїхав спеціально для того, щоби засвідчити любов і увагу Папи Франциска до тих, хто постраждав в Україні через війну. “Папа Римський хотів через цю ініціативу милосердя показати своє зацікавлення допомогти Україні, і я думаю, що така ініціатива не має багато прецедентів в історії Святого Престолу. ”

За словами представника Ватикана, його візит ставить за мету знову привернути увагу  Європи та світового співтовариства до ситуації в Україні, щоби всі відчули зацікавлення у ситуації, яка тут відбувається, а також її наслідків на рівні країни,  регіону та усього світу.