Кардинал Паролін у Москві: “Дотримання міжнародного права – запорука миру в світі”

Будучи безпосередньо заанґажованим в ініціативи, спрямовані на полегшення страждань населення, Святий Престол, одночасно, чітко закликає до віддавання переваги спільному добру, справедливості, законності, правди фактів та утриманню від маніпуляції ними. Про це, коментуючи ситуацію на Близькому Сході та в Україні, 22 серпня 2017 р. заявив кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Святого Престолу, під час брифінгу в МЗС Росії після переговорів з Міністром Закордонних Справ РФ Сергієм Лавровим.

Державний Секретар Апостольської Столиці ще раз ствердив, що прибув до Москви, аби висловити турботу Папи Франциска як про стан двосторонніх стосунків, так і про питання і турботи в міжнародній сфері. 

«У сфері питань міжнародного характеру я, насамперед, ще раз підтвердив побажання шукати справедливі й тривалі вирішення конфліктів, які, зокрема, гнітять Близький Схід, Україну та різні інші частини світу. І якщо в цих драматичних ситуаціях Святий Престол безпосередніше активний у зусиллях, спрямованих на підтримку ініціатив, покликаних полегшити страждання населення, то, одночасно, звертається із чітким закликом дбати про переважання спільного добра, насамперед, справедливості, законності, істинності фактів та утримання від маніпуляції ними, недоторканості та гідних умов життя цивільного населення», – наголосив Державний Секретар Апостольської Столиці, підкреслюючи, що Святий Престол, «не маючи ні наміру ні змоги» ототожнюватися з будь-якою політичною позицією, пригадує «про обов’язок строго дотримуватися великих принципів міжнародного права», пошана до якого є «незамінною» для захисту порядку й миру в світі та відновлення здорової атмосфери в міжнародних стосунках.

За матеріалами Радіо Ватикану