«Думка про те, що хтось пам’ятає про нас і піклується, дає сили жити…»

Другий місяць поспіль у Донецькій та Луганській областях ГО «Країна вільних людей» в рамках Акції «Папа для України» реалізовує проект, направлений на забезпечення базових потреб мешканців прифронтових населених пунктів (10-ти кілометрова зона від лінії розмежування).

Так, на сьогодні уже більше 5 тисяч сімей отримали ваучер на 1470 гривень, який можна використати для купівлі продуктів харчування та непродовольчих товарів на власний вибір (обмеження діє тільки на тютюнові та алкогольні вироби). Люди можусь скупитись в місцевому магазині, який попередньо обирається в партнери проекту. В основному люди використовують ваучер на найнеобхідніше – крупи, цукор, олію, предмети гігієни.

В селищі Новогнатівка Донецької області проживає Степан Миколайович, якому незабаром виповниться 60 років. Через хвороби та інвалідність, а також останні роки життя у постійному стресі, чоловік виглядає старше своїх років. Дохід його сім’ї дуже скромний, коштів ні на що не вистачає. Продовольчі ваучери вони отримали вперше. «Коли я був молодий, я й уявити собі не міг, що буду просити у когось допомоги. Спасибі вам за допомогу, ми накупили круп на кілька місяців вперед. Тепер ми точно не помремо з голоду», – сказав Степан Миколайович представникам «Країни вільних людей».

Івану Олександровичу з цього ж селища уже 80 років, дружині – 86. У ранньому дитинстві дідусь переніс енцефаліт і від того часу напівпаралізований. За покупками ані він, ані його дружина, сил дійти не мають – допомагає рідна сестра та добрі люди. Усю суму ваучера подружжя витратило на продукти харчування довгого зберігання, щоб були запаси…

Для 88-літньої Зої Миколаївни з селища Золоте, що на Луганщині, ця війна вже друга на її віку… Жінка проживає одна поруч з війною. Без допомоги сусідів, їх доброго слова та підтримки, вона б не впоралася. Вони допомагають і з ліжка встати вранці, і скупитись на отриманий ваучер. «Спасибі велике моїм помічникам. Вони мені і анкету допомогли заповнити, і в магазин сходили за продуктами. Крупи, цукор, молоко, хліб, трохи ковбаси… Це така велика для мене допомога, адже майже вся моя пенсія йде на ліки. Ваша допомога зігріває нам, старим, душі і серця. Думка про те, що хтось пам’ятає про нас, піклується – дає сили жити. Від щирого серця хочу подякувати всім тим людям, хто вирішив допомогти нам, людям, які живуть в такий страшний час, в таких умовах» – розповіла старенька.

В Золотому проживає багатодітна мати Яна. Вона самостійно виховує чотирьох дітей. Єдиний дохід для сім’ї – це пенсія по інвалідності десятирічної дочки Юлії. З дітьми на передовій важко, а особливо вечорами, коли заснути не дають кулеметні черги… Продовольчий ваучер Яна використала на підгузки, молочні суміші та молочні продукти.

В рамках проекту також діє програма «Робота за ваучер». Учасники програми пройдуть підготовку та протягом десяти днів зможуть виконати два види робіт: благоустрій свого селища та домашня опіка над самотніми людьми. Вкінці вони отримають продуктовий ваучер номіналом 1440 грн, який так само можна витратити на продукти харчування та непродовольчі товари першої необхідності в місцевому магазині-партнері проекту.

«Дуже багато сімей, які не входять в жодну пільгову категорію, виявилися на межі виживання. Для них ми створили можливість зробити хорошу справу і за це отримати адекватну винагороду. Всього планується залучити 380 учасників. Частина з них будуть здійснювати домашню опіку над самотніми, літніми, не мобільними людьми. Ця робота полягає у допомозі по дому, покупці продуктів, ліків, готуванні їжі, вирішенні дрібних побутових питань. Як показала практика і досвід минулого проекту, важливим аспектом цього виду роботи є можливість спілкування. Для самотніх стареньких – це чи не найважливіше. Решта учасників програми займуться ремонтом, відновленням важливих об’єктів соціальної інфраструктури, прибиратимуть парки та місця спільного використання, облагороджуватимуть простір навколо себе, чим допоможуть своєму рідному селищу. Позитивним є те, що і після проекту люди продовжують спілкуватись між собою, підтримують зв’язок», – розповіла керівник проекту ГО «Країна вільних людей» Олена Козаченко.

Реалізація проекту триває. Телефон гарячої лінії  ГО «Країна вільних людей»: (095) -486-54-01 (Пн. – Пт. з 9-00 до 17-00, перерва 13:00 – 14:00).