Держсекретар Святого Престолу: “українське питання викликає велику стурбованість Святого Престолу”

Подорож під знаком будування мостів в атмосфері слухання й діалогу. Повернувшись з Москви, кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Святого Престолу, дав інтерв’ю для ватиканських медіа, що входять до Секретаріату з питань комунікації. З ним спілкувався Алессандро Джізотті. Серед інших питань прозвучали і ті, що стосуються безпосередньо України:

«Еміненціє, говорячи про найпомітніші теми: українське питання належить до найделікатніших тем у стосунках між Святим Престолом та Росією. Ви самі минулого року відвідали Україну. Чи є щось нового після цієї подорожі?» – було  запитання, на що Державний Секретар Святого Престолу відповів:

«Чогось нового, принаймні досі, немає. Можливо, про це ще передчасно думати. Господь, ми сподіваємося, зростить і принесе плоди, якщо були ці зерна добра, які ми намагалися посіяти. Однак, як відомо, українське питання є серед питань, які викликають велику стурбованість Святого Престолу. Сам Папа неодноразово висловлювався щодо цієї теми… Очевидно, що ми не могли не обговорювати цю тему, не могли забути про ці обставини. Як на мене, йшлося про намагання побачити, оцінити, чи зроблено якість конкретні кроки, які можна було зробити в напрямку тривалого й справедливого вирішення конфлікту, в рамках доступних інструментів, якими, практично, є Угоди між двома сторонами.

Відомо, що Святий Престол звертає більшу увагу на гуманітарні аспекти, починаючи від великої ініціативи “Папа для України”. В цьому значенні, наприклад, однією з тем є звільнення полонених. Це одна з “гуманітарних” тем, що могли б стати дійсно важливими для того, аби надати певного імпульсу всьому процесові, також і політичному, щоб вийти із цієї ситуації застою та зробити поступ, наприклад, у питаннях перемир’я, припинення вогню, умов безпеки на території, а також теми політичних умов, щоб досягти прогресу в глобальному вирішенні. Сподіваємося, отже, що щось з цього зможе допомогти прямувати в правильному напрямку, пам’ятаючи про те, що коли говоримо про гуманітарні питання й ситуації, то говоримо про людей і про страждання. Думаю, що саме це всі ми повинні мати на думці, пробуючи докладати додаткові зусилля для того, аби прямувати у вірному напрямку».

Говорячи про свою зустріч з президентом Путіним, кардинал Паролін зазначив, що й вона відбувалася у вищезгаданій атмосфері щирості та взаємопошани. Обговорювано такі теми, як ситуація на Близькому Сході та становище християн, ситуація в Україні та Венесуелі.  «Посланням, яке я намагався передати, – підсумував Державний Секретар, – було те, що Росія, з огляду на географічне положення, на свою історію, культуру, минуле і теперішнє, повинна відіграти важливу роль в міжнародній спільноті та у світі. Отож, на ній лежить особлива відповідальність за справу миру: як на країні, так і на її провідниках лежить велика відповідальність за будування миру, і вони повинні докладати зусилля для того, аби найвищі інтереси миру поставити понад усі інші інтереси».

За матеріалами Радіо Ватикану

Фото з архіву Акції “Папа для України”