Газогін у Чермалику працює від обстрілу до обстрілу. Тож на “блакитне паливо” місцеві не сподіваються. Більшості мешканців довелося згадати про домашні печі. Але тепер, щоб обігріти будинок чи приготувати їжу, спочатку треба потурбуватися про пальне.

Грошей на вугілля бракує, бідкається пенсіонерка Тетяна Русенко. А за дровами до посадки ходити небезпечно: “Коли в посадку їздили – палені дерева різали. А зараз не можна в посадку їздили, бо боїмося, щоб ні на що не наступити”.

Допомога пальним – чи не найцінніша для мешканців прифронтових селищ. За гуманітарною допомогою одразу ж вишиковується черга. Для кожної родини передбачена тонна паливних брикетів – цього має вистачити щонайменше на місяць.

Завдяки благодійним внескам вірян, паливними брикетами планують забезпечити майже півтисячі родин Чермалика. “Це люди зібрали гроші з усього світу, передали Папі Франциску, а він передав для благодійного фонду “Папа для України”. Можуть отримати люди за списками, які підготували сільські ради. Це пенсіонери, безробітні, одинокі матері, сироти, вдови”, – уточнює головний координатор “Християнської служби порятунку” Андрій Чміленко.

Цієї зими гуманітарну допомогу від Папи Римського вже отримали 1,2 тис. сімей, що мешкають у 12 селах “сірої зони” поблизу Маріуполя.

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, “5 канал”