Вже за три тижні в Мар’їнці та Красногорівці почнуть встановлювати твердопаливні котли від Папи Римського

     Учора, 23 листопада, голова Технічного Секретаріату Акції «Папа для України» єпископ Едуард Кава відвідав прифронтову Красногорівку, в якій вже за три тижні почнуть встановлювати котли і видавати паливні брикети від папського благодійного проекту. До людей, які вже понад три роки живуть в умовах війни і в холоді, прийде тепло.

      У будинок пані Галини Симонової в травні цього року влучив снаряд, зруйнувавши частину даху і кут дому. Галину Костянтинівну привалило уламками, і лише дивом їй вдалося вижити. Сусід витягнув її через вікно, і зараз пані Галина живе у його оселі на кухні. За словами пані Галини, вона вдячна сусідам за порятунок і чуйність, але все ж сподівається повернутись у власний дім. І Акція «Папа для України» і партнери гарантували їй, що вона зможе зустріти Новий рік у теплому власному помешканні. З 1 грудня 630 домогосподарств Мар’їнки і Красногорівки отримають котли з підключеною системою парового опалення і паливні брикети. Тож ще 1890 людей зимуватимуть в теплих оселях. Мар’їнські сім’ї очікують на 213 котлів, а красногорівські – на 417. Нагадаємо, що станом на 1 листопада, в попередньому періоді Акції, вже було встановлено 246 котлів у Красногорівці і 635 у Мар’їнці.

        Заступниця голови військово-цивільної адміністрації Інна Кущин назвала благодійну допомогу від Папи Римського найкращою: «Люди, які стільки років прожили без газу, намучившись з грубками-буржуйками, дуже задоволені. Всі пам’ятають, як зимою 2015 року в одній Красногорівці від холоду загинуло 13 осіб. Пам’ятають роки, коли наше місто було під сильними обстрілами. І люди, не маючи централізованого опалення, не маючи електрики, вмирали без доступу до тепла. Тому ми дуже вдячні, що ви не даєте нам померти від холоду».

    Нагадаємо, що влітку 2014 року внаслідок бойових дій був зруйнований газогін, відтоді постачання газу так і не поновили. Були спроби прокласти газові труби під землею, але по ремонтних бригадах починався прицільний обстріл. І навіть якщо газопровід колись і відновлять, через високу вартість газу такий обігрів буде доступний не всім. За попередніми підрахунками, на опалювальний сезон на будинок площею 120 м2 потрібно 30 тисяч гривень. Тож твердопаливні котли на сьогодні стають єдиною доступною альтернативою холоду в оселях.